کتاب پس از بیست سال در طرح تابستانه ۹۹ در بین هفت عنوان کتاب برتر این طرح

برترین‌های طرح تابستانه ۹۹ خانه کتاب

 

دهقانکار با بیان این‌که برای اجرای «تابستانه کتاب ۹۹»، ۳۵ میلیارد و ۹۱۷ میلیون ریال یارانه اختصاص پیدا کرد، گفت: این میزان یارانه، در مقایسه با طرح «بهارانه کتاب ۹۹» افزایش ۴۷درصدی داشته است. یارانه اختصاص‌یافته در استان تهران در این دوره از طرح، ۶ میلیارد و ۱۶ میلیون ریال بوده که در مقایسه با طرح قبلی، ۴۸درصد افزایش پیدا کرده است. همچنین در این دوره، ۲۹ میلیارد و ۹۰۱ میلیون ریال یارانه به سایر استان‌ها (به غیر از تهران) اختصاص داده شده است.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران با اشاره به یارانه مصرفی استان‌ها گفت: در «بهارانه کتاب ۹۹»، ۲۰ میلیارد و ۷۹۲ میلیون و ۳۰۶هزار و ۷۳۳ریال یارانه مصرف شده بود اما در تابستانه کتاب سال جاری این میزان یارانه با افزایش ۶۶درصدی به ۳۴ میلیارد و ۶۱۶ میلیون و ۳۲۱هزار و ۹۴۶ریال رسید. همچنین، در «بهارانه کتاب ۹۹»، ۳ میلیارد و ۴۴۶ میلیون و ۸۲۸هزار و ۲۹۴ ریال یارانه در استان تهران مصرف شد اما این رقم در تابستانه کتاب ۹۹، با افزایش ۶۵درصدی به ۵میلیارد و ۶۸۷ میلیون و ۸۲۸هزار و ۸۸۰ ریال رسید. در «بهارانه کتاب ۹۹»، سایر استان‌ها توانستند ۱۷میلیارد و ۳۴۵میلیون و ۴۷۸هزار و ۴۳۹ریال یارانه مصرف کنند اما در این دوره از طرح، با افزایش ۶۷درصدی یارانه مصرفی به ۲۸ میلیارد و ۹۲۸ میلیون و ۴۹۳هزار و ۶۶ ریال  در سایر استان‌ها رسیده است.

دهقانکار با اشاره به تعداد کتاب‌های فروخته‌شده در طرح تابستانه کتاب ۹۹ در مقایسه با بهارانه کتاب ۹۹ گفت: در بهارانه کتاب، ۳۰۴هزار و ۲۴۹نسخه کتاب فروخته شد که در مقایسه با تابستانه کتاب این آمار با افزایش ۶۷درصدی به ۵۰۸هزار و ۸۸۱ نسخه رسیده است. در بهارانه کتاب ۴۶هزار و ۶۵۱ نسخه کتاب در تهران فروش رفت اما این میزان در «تابستانه کتاب» با افزایش ۵۶درصدی در تهران به ۷۲هزار و ۶۱۴ نسخه کتاب رسید. در «بهارانه کتاب» در سایر استان‌ها، ۲۵۷هزار و ۵۹۸ نسخه کتاب فروخته شد اما در «تابستانه کتاب ۹۹» این رقم با افزایش ۶۹درصدی به ۴۳۶هزار و ۲۶۷ نسخه کتاب رسید.

او اظهار کرد: تعداد خریداران کتاب در تابستانه کتاب ۹۹، با ۱۶درصد افزایش نسبت به بهارانه کتاب ۹۹ از ۱۰۸هزار و ۲۵۸ خریدار به ۱۲۶هزار و ۲۴ خریدار رسید. در «بهارانه کتاب»، ۱۷هزار و ۹۱۵ خریدار در تهران کتاب خریدند اما در «تابستانه کتاب» در تهران ۲۰هزار و ۸۵۵ نفر کتاب خریدند که ۱۶درصد افزایش را در تعداد خریداران کتاب شاهد هستیم. در «بهارانه» کتاب در سایر استان‌ها نیز ۹۰هزار و ۳۴۳ خریدار، کتاب خریدند اما در «تابستانه کتاب»، شاهد  مشارکت ۱۰۵هزار و ۱۶۹ خریدار بودیم.

دهقانکار با اشاره به تعداد کتاب‌های فروخته‌شده در طرح «تابستانه کتاب ۹۹» و مقایسه آن با طرح «بهارانه کتاب ۹۹» اظهار کرد: در «بهارانه کتاب»، ۳۰۴هزار و ۲۴۹ نسخه کتاب به فروش رسید که این آمار در مقایسه با «تابستانه کتاب» ۹۹با افزایش ۶۷درصدی به ۵۰۸هزار و ۸۸۱ نسخه رسیده است. همچنین «بهارانه کتاب» در تهران توانست ۴۶هزار و ۶۵۱ نسخه کتاب بفروشد اما در «تابستانه کتاب» با افزایش ۵۶درصدی به ۷۲هزار و ۶۱۴ نسخه رسید. همچنین در «بهارانه کتاب» در سایر استان‌ها، کتابفروشی‌ها توانستند ۲۵۷هزار و ۵۹۸ نسخه کتاب بفروشند اما این رقم در تابستانه ۹۹ با ۶۹درصد افزایش به ۴۳۶هزار و ۲۶۷ نسخه رسید.

او با اشاره به میزان استقبال کتابفروشی‌ها در طرح «تابستانه کتاب۹۹»، گفت: ۷۷۳ کتاب‌فروشی از سراسر کشور، در «تابستانه کتاب» ۹۹ فعالیت داشتند که در مقایسه با طرح «بهارانه کتاب ۹۹»، افزایش ۱۶درصدی را تجربه کرده است. همچنین در این دوره از تعداد کل کتابفروشی‌های عضو طرح، ۶۵۴ کتابفروشیدر استان‌هایی به جز تهران قرار داشتند که در قیاس با طرح «بهارانه کتاب»، ۱۷درصد افزایش را نشان می‌دهد.

نوشته شده توسط داوود امیدی در تاریخ شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۲ - ۱۱:۴۰
دسته‌بندی:

دیدگاه‌ها

برای ثبت دیدگاه ابتدا وارد شوید.

هنوز دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.