درباره ما

درباره دبیرخانه پویش مطالعاتی روشنا

مجموعه‌ای از متولیان حوزه‌ی فرهنگ و کتابخوانی طبق فرمایشات حضرت امام خامنه‌ای (مد ضله العالی) در خصوص ترویج کتاب و کتابخوانی گرد‌هم آمده‌ایم تا سربازی در جبهه‌ی فرهنگی انقلاب باشیم 
از این رو برآن شدیم تا فعالیتی پویش گونه برای ارتقاء سطح فرهنگی جامعه و انس بیشتر آن با کتاب و کتابخوانی تحت عنوان پویش مطالعاتی روشنا با همکاری و همّت جمعی از ناشرین و مراکز پخش کتاب راه‌اندازی کنیم.


این پویش با استفاده از کاغذ دولتی و کاهش محسوس قیمت کتاب و برگزاری چالش‌ها و مسابقات متعدد و همچنین تشکیل کمپین‌های کتاب‌خوانی و اهدای جوایز به برگزیدگان این پویش، راهی برای جذب مخاطب و ترغیب افراد به مطالعه کتاب پرداخته است و بحمد‌الله و به کمک نویسندگان و ناشرین محترم نیز در این امر موفق و مثمر‌ثمر بوده‌ است.


در حدود هشت سال فعالیت پویش مطالعاتی روشنا، دوازده دوره از این پویش برگزار گردیده است که دستاورد‌های آن شامل موارد زیر می‌باشد:
۱. چاپ و بازنشر حدود نهصد هزار جلد از کتاب‌های جبهه فرهنگی انقلاب.
۲. یکی از برترین‌های چاپ کتاب در یک پویش مطالعاتی و همچنین بیشترین چاپ از یک کتاب در یک کمپین مطالعاتی تحت عنوان کتاب نامیرا در اولین دوره‌ی این پویش.
۳. تولید و چاپ بیش از دویست و پنجاه میلیون صفحه کتاب با موضوعات مختلف و اساساً باتوجه به شناخت از نیازهای جامعه در جبهه‌ی فرهنگی انقلاب.
۴. افزایش حدود پنج میلیون ساعت مطالعه طبق گزارش کارشناسان حوزه‌ی فرهنگ و در نتیجه ارتقا بیست و سه ثانیه‌ای سرانه‌ی مطالعاتی کل کشور.
۵. با توجه به فعالیت این پویش در فضای مجازی و رسانه‌ای موفق به خلق حدود بیست هزار هشتگ و جهت‌سازی فرهنگی نموده‌ است.
۶. یکی از ارکان اصلی پویش که کاهش قیمت کتاب برای سهولت در خرید کتاب است.

دبیرخانه‌ی پویش مطالعاتی روشنا